Dzień Matematyki 2015

Szczegóły

dzien matematyki 2015 1 20151201 1569801761Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy święto królowej nauk. Z wydarzeniem tym związane były szkolne konkursy. Plastyczny konkurs „Moja ulubiona liczba” cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział około 50 uczniów.

Komisja przyznała 4 nagrody główne dla: Mai Cieśli, Kingi Stawarczyk, Klaudii Micherdy oraz Hani Skorupki oraz 12 wyróżnień. Wystawę prac konkursowych można podziwiać na szkolnym korytarzu oraz w galerii.
Zostały również nagrodzone dzieci, które pięknie prowadzą zeszyty do matematyki. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Emilia Till, drugie Marta Wawrzyczek i Julia Trzaskalik, trzecie Natalia Płecha oraz Aneta Banasiak.
Innym, jakże ważnym dla dzieci konkursem była walka o tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. Do finału zakwalifikowało się aż 8 uczniów, którzy w półfinale napisali kartkówkę na maksymalną ilość punktów. Byli to:

Marlena Król
Magdalena Wojewodzic
Kacper Zacierka
Dominika Graca
Paulina Lerch
Dawid Mazur
Paweł Lebioda
Adam Lebioda

MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA w roku szkolnym 2015/2016 została Dominika Graca z klasy VIb, która bezbłędnie napisała pracę konkursową.

Nagrody dla dzieci ufundowała Rada Rodziców.

W tym roku podczas spotkania w auli uczniowie prezentowali zbiory liczbowe, o których uczą się w szkole podstawowej. Klasa czwarta zaprezentowała liczby naturalne, klasy piąte liczby pierwsze i złożone, a klasy szóste liczby całkowite i wymierne. Pani Agata Dziendziel opowiedziała o liczbie pi – jako przykładzie liczby niewymiernej. W dalszej części spotkania uczniowie oraz nauczyciele sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności matematyczne w grupowym konkursie „Potyczki matematyczne”.

Więcej zdjęć w naszej Galerii.

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach