Kolorowe witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Szczegóły

W poniedziałek, 13 września biblioteka publiczna w Pielgrzymowicach zorganizowała w naszej szkole warsztaty pt. „Kolorowe witaminy”. Zaprzyjaźniona z biblioteką Bajanka przeprowadziła zajęcia na podstawie książki Q. Simon pod tytułem "Komu zupki?”. Wzięli w nich udział uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią, panią Barbarą Bazgier-Woźny.

Czytaj więcej...

Kolorowe witaminy

Szczegóły

Kolorowe witaminy

Pasieki Tomali

Szczegóły

Pasieka

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

Szczegóły

Szanowni Rodzice,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki

infoliniainfoliniadlaszkol wsparciepsychologiczne

Bilet powrotny do Biblioteki

Szczegóły

Uwaga, uwaga! Nadszedł czas na nową akcję czytelniczą! Zapraszamy do zabawy wszystkich uczniów. Każda zainteresowana osoba może zgłosić się do biblioteki i odebrać specjalny bilet upoważniający do rozpoczęcia podróży po świecie książek. Na trasie czeka Was wiele przygód. Spotkacie między innymi bohaterów komiksów, odkryjecie zagadki detektywistyczne, zwiedzicie świat i poznacie siłę prawdziwej przyjaźni. Czekamy z niecierpliwością na śmiałków, którzy odważą się wsiąść do naszego bibliotecznego pociągu i wyruszą na wspólną wyprawę. Zaczynamy już 13 września.

BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI

Zebranie rodziców 09.09.2021

Szczegóły

zebranie rodzicow 09 09 2021

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Szczegóły

Po wakacyjnym wypoczynku, jak co roku, 1 września wszyscy Uczniowie i Nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny. Z powodu obowiązujących nadal zasad reżimu sanitarnego spotkanie w auli szkolnej odbyło się w czterech grupach.

Jako pierwsi, o godzinie 9.00, zostali powitani przez Dyrektora szkoły pana Andrzeja Pilisa uczniowie najmłodsi. Tegoroczni pierwszoklasiści, wspierani jeszcze obecnością rodziców, z dużym zainteresowaniem, ale też odwagą przysłuchiwali się słowom Dyrektora, który (również na spotkaniach ze starszymi uczniami) zapoznał wszystkich z zasadami obowiązującymi w nowym roku szkolnym.

Dotyczyły one przede wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny (maseczki, dezynfekcja, zachowanie dystansu), związanych z trwającą jeszcze pandemią, ale też przekazane zostały informacje związane z organizacją roku szkolnego, terminami i sposobem przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, przedstawieni zostali Nauczyciele uczący w poszczególnych klasach. Nie zabrakło również życzeń powodzenia i wielu sukcesów szkolnych, które skierowała do wszystkich uczniów i nauczycieli przewodnicząca Rady Rodziców – pani Jolanta Przewoźnik. Następnie uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, by spotkać się ze swoimi wychowawcami.
Wszyscy rozpoczynamy ten czas z nadzieją, że to będzie dobry rok…

Celina Piwko

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach