Szkolny konkurs piosenki patriotycznej 2015

Szczegóły

Listopad to w historii Polski miesiąc szczególny – miesiąc powstań narodowych, kolejne rocznice odzyskania w 1918 roku niepodległości. W naszej szkole wszystkie te wydarzenia postanowiliśmy uczcić w dosyć nietradycyjny sposób – organizując  PIERWSZY SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.

Konkurs spotkał się z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów – na każdej niemal przerwie na korytarzach można było usłyszeć piosenki legionowe jak i te z okresu I i II Wojny Światowej.

         Konkurs przeprowadzony został w dniu 26 listopada 2015r. Uczniowie klas IV-VI w obecności swoich młodszych kolegów kolejno w pełnym składzie klasowym prezentowali się na scenie we wcześniej przygotowanym repertuarze. Dla niektórych pieśni były znane, dla innych zupełnie obce. I tak:

Klasa IV zaprezentowała: „Przybyli ułani” i „Jeszcze jeden mazur…”

Klasa Va zaprezentowała: „Pierwsza brygada” i „O mój rozmarynie”

Klasa Vb zaprezentowała: „Już zachodzi czerwone słoneczko za las kalinowy”, i „Wojenko, wojenko…”

Klasa VIa zaprezentowała:” Warszawiankę” i „Rozkwitały pąki białych róż…”

Klasa VIb zaprezentowała: ”Piechotę” i „Ułani, ułani …”

Każdy występ poprzedzony został fragmentem piosenki w wykonaniu chóru Wojska Polskiego, a po występie wszyscy obecni śpiewali jedną z prezentowanych przez każdą z klas piosenek.

Jury w składzie: B. Bazgier-Woźny – przewodnicząca, D. Różalska-Mucha, M. Magdziak, W. Tyrtania oceniało: znajomość tekstu, strój uczestników, muzykalność oraz interpretacja utworów

i ogólny wyraz artystyczny.

Dyplomami za udział uhonorowane zostały klasy: VIA i VIB; III miejsce – klasa VA, II miejsce – klasa IV, I miejsce – klasa VB.

Dla wszystkich występujących słodkie „co nieco” ufundowała Rada Rodziców. Konkurs przygotowali: Izabela Pilis – także prowadzenie konkursu i akompaniament do większości wykonań -  oraz Henryk Śmieszek.

Rozśpiewany konkurs spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem, że ogłoszony został już kolejny szkolny konkurs śpiewaczy dla całych klas. Tym razem będzie to konkurs kolędowy. Przeprowadzony zostanie 22 grudnia w czasie apelu świątecznego. Zosia z klasy IA dokonała losowania kolęd dla poszczególnych klas. Oto one:

Klasa

Tytuł kolędy

IA

Ach ubogi żłobie.

IB

W żłobie leży.

IIA

Wśród nocnej ciszy.

IIB

Do szopy, hej pasterze.

IIC

Jezus malusieńki …

IIIA

Gdy śliczna panna.

IIIB

Cicha noc.

IV

Bracia patrzcie jeno.

VA

Anioł pasterzom mówił.

VB

Pójdźmy wszyscy do stajenki.

VIA

Dzisiaj w Betlejem.

VIB

Lulajże, Jezuniu …

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania występów uczniów 22 grudnia o 10.00 w auli szkolnej.

szk konk piesni patriot 2015 001   szk konk piesni patriot 2015 002   szk konk piesni patriot 2015 003   szk konk piesni patriot 2015 004   szk konk piesni patriot 2015 005

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach