1 miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Szkół im. Karola Miarki w Rydułtowach

Szczegóły

Dnia 10.11.15r odbyły się zawody piłki nożnej szkół im. Karola Miarki. W zawodach brało udział 6 szkół (8 drużyn – SP 1 wystawiło do turnieju 3 składy):

-SP Pielgrzymowice

-SP3 Rydułtowy

-SP 1Rydułtowy

-ZS Rydułtowy

-SP Olza

-SP 21 Rybnik

 

Po omówieniu zasad sędziowie zaprosili nas na boisko. Pierwszy mecz rozegraliśmy z SP 3 Rydułtowy. Na początku było dużo emocji i zacięta walka, ale wygraliśmy 5:1. Wszyscy się cieszyli z wygranego meczu. Mieliśmy chwilę na odetchnięcie, więc poszliśmy na trybuny oglądać następne mecze.

Nadeszła chwila na nasz drugi mecz (z SP 1 – III składem). Po chwili sędzia zagwizdał i zaczęliśmy grać. Kilka minut później straciliśmy pierwszą bramkę. Byliśmy zdenerwowani, jednak wzięliśmy się w garść i udało nam się wyrównać. Po chwili wyszliśmy na prowadzenie, uzyskując końcowy wynik 6:1.

Kolejny i ostatni mecz grupowy zagraliśmy z SP2. Przestraszyliśmy się przeciwnika ze względu na jego wyniki z poprzednich rozgrywek. Jako pierwsi straciliśmy bramkę. Udało nam się wyrównać i wyjść na prowadzenie. Wygraliśmy 4:1 i uzyskaliśmy awans do finału.

Nadeszła pora rozegrania finału. Przywitaliśmy się z przeciwnikiem, którym była szkoła z Olzy. Mecz się zaczął. Strzeliliśmy pierwszą bramkę. Zaraz potem drugą i trzecią. Myśleliśmy, że wygramy, ale Olza wyrównała. Zwycięską bramkę na 4:3 strzelił Adam Lebioda.

Tym samym zostaliśmy zwycięzcami turnieju.

Skład drużyny:

  1. Adam Lebioda - kapitan
  2. Paweł Lebioda
  3. Paweł Lenkowiec
  4. Dawid Mazur
  5. Marek Piwko
  6. Łukasz Szlezak
  7. Kacper Zacierka
  8. Kacper Kołoczek

Autor Paweł Lebioda

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach