Uczniowie klasy trzeciej na zielonej szkole… 2015

Szczegóły

zielona szkola 2015 6 20150617 19555879745 maja 2015 r. o godz. 7.30 uczniowie klasy III wraz z opiekunami: wychowawczynią klasy Barbarą Bazgier-Woźny, panią Anną Borutą oraz panem, Pawłem Sroką wyjechali na zieloną szkołę do Łeby. Po całym dniu podróży, przemierzając ponad 700 km, dotarli szczęśliwie do ośrodka wypoczynkowego AGA, gdzie zostali zakwaterowani na dwa tygodnie. Słoneczna, choć chłodna i wietrzna pogoda, sprzyjała spacerom po plaży i po mieście. Trzecioklasiści, w czasie zorganizowanych wycieczek, mieli okazję poznać najważniejsze zabytki Gdańska, zwiedzić Oceanarium w Gdyni, pospacerować po molo w Sopocie, wejść na latarnię morską w Stilo, zabawić się w Parku Dinozaurów w Łebie, a także dowiedzieć się jakie zwierzęta żyją w morzach i oceanach odwiedzając Sea Park w Sarbsku. Nie zabrakło również wyprawy na ruchome wydmy oraz do wyrzutni rakiet.

Pobyt na zielonej szkole to dla uczniów nie tylko „zastrzyk zdrowego jodu”, ale przede wszystkim nawiązanie nowych przyjaźni oraz poznanie samego siebie, w innych niż domowe, warunkach.

Pełni wrażeń, bogatsi w wiedzę i z mnóstwem pamiątek, 18 maja w godzinach wieczornych, wrócili do rodzinnych Pielgrzymowic, by wtulić się w ramiona stęsknionych rodziców.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach