Uczniowie naszej szkoły „Mistrzami odmiany czasowników w języku niemieckim”

Szczegóły
der verbmaister 2019 00120 marca w ZS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się miejski konkurs z języka niemieckiego "Der Verbmeister".  Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział sześciu uczniów z klas ósmych i trzecich gimnazjum. Na początku każdy konkursowicz rozwiązał test, który trwał 45 minut. Polegał na poprawnej odmianie podanych czasowników regularnych, nieregularnych, zwrotnych, rozdzielnie złożonych, modalnych oraz podaniu odpowiedniej formy czasownika w trybie rozkazującym. 
W czasie sprawdzania prac uczniowie mieli okazję poznać ofertę edukacyjną placówki oraz zwiedzili budynek szkoły. Następnie przyszedł czas na wyniki. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali bardzo dobry poziom i wszyscy znaleźli się bardzo wysoko. Czterem osobom udało się znaleźć na podium.  Trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Marlena Król z klasy 8b, a pierwsze Stanisław Rogowski z klasy 8a. W kategorii gimnazjum trzecie miejsce zajęła Dominika Graca z klasy 3b a pierwsze Emilia Till z klasy 3a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
der verbmaister 2019 001 der verbmaister 2019 002 der verbmaister 2019 003 der verbmaister 2019 004 der verbmaister 2019 005 der verbmaister 2019 006
   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach