Nominowani do nagrody „Karol 2015” z wizytą u starosty pszczyńskiego

Szczegóły

uczniowie z pielgrzymowic u starosty 2016 1Paweł Sadza spotkał się z uczniami nominowanymi do nagrody "Karol 2015", przyznawanej w SP w Pielgrzymowicach.

Od kilku lat w październiku w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach przyznawana jest nagroda „Karol”. Otrzymuje ją uczeń, który w minionym roku szkolnym wyróżnił się wzorowym wypełnianiem swoich obowiązków oraz licznymi działaniami pozalekcyjnymi. Nagroda jest również formą upamiętnienia patrona szkoły, wielkiego Ślązaka, który walczył o utrzymanie polskości na Górnym Śląsku

Urodziny patrona to ważne wydarzenie w życiu szkoły w Pielgrzymowicach. W 2015 r. przypadała 190. rocznica urodzin Karola Miarki, a Rada Powiatu Pszczyńskiego ustanowiła Rok Karola Miarki w Powiecie Pszczyńskim.

Nagrodę „Karol 2015” wręczyli starosta pszczyński Paweł Sadza oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Eugenia Węglorz. Starosta zaprosił laureatkę - Rozalię Woźny, ale także pozostałą piątkę uczniów nominowanych do nagrody na spotkanie do swojego gabinetu.

Do spotkania doszło w miniony piątek. Kamila Czyż, Nadia Kloczkowska, Paweł Lebioda, Emilia Till, Marta Wawrzyczek i Rozalia Woźny spotkali się ze starostą Pawłem Sadzą w towarzystwie dyrektora szkoły, Andrzeja Pilisa, a w spotkaniu uczestniczyli także: przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Barbara Bandoła, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Agata Tucka-Marek oraz członek zarządu, Grzegorz Nogły.

Nominowani do nagrody „Karol 2015” są uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum. Chętnie dzielili się swoimi planami na przyszłość, które jak się okazało, są już jasno sprecyzowane. Jest szansa, że w tej grupie są zatem zawodowi muzycy, prawnik, piłkarz, tenisistka stołowa i fryzjerka. Dla uczniów była to możliwość poznania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące powiatu pszczyńskiego.

uczniowie z pielgrzymowic u starosty 2016 2   uczniowie z pielgrzymowic u starosty 2016 3   uczniowie z pielgrzymowic u starosty 2016 4    uczniowie z pielgrzymowic u starosty 2016 5   uczniowie z pielgrzymowic u starosty 2016 6

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach