Pola Nadziei 2015

Szczegóły

pola nadziei 2015 00121 października uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akcji ,,Pola nadziei”. Celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach.

Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków i gdzie się da i kwestuje na rzecz terminalnie chorych. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol - symbol nadziei na nowe życie - odrodzenie.

 

Tegoroczna edycja akcji w naszej gminie miała miejsce na terenie Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach. Tam wspólnie z władzami gminy, przedstawicielami szkół oraz wolontariuszami i mieszkankami DPS posadzono sadzonki żonkili. Następnie uczniowie mogli obejrzeć przygotowane przez wychowanki DPS przedstawienie biblijnej przypowieści pt. ,,Syn marnotrawny”. Nasi uczniowie także przygotowali montaż słowno-muzyczny, który miał na celu wzbudzić w słuchających refleksję o potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi.

W akcję  włączyli się: Nadia Kloczkowska, Ola Kwiatkowska, Klaudia Stuchlik, Paweł Lebioda, Marek Piwko, Dawid Mazur, Magda Śleziona,

Maja Aleksandzak, Asia Bułka, Patrycja Herman, Kasia Śleziona,Natalia Dziadek, Ksawery Szpara, Emilia Till, Natalia Wawrzyczek.

pola nadziei 2015 002   pola nadziei 2015 003   pola nadziei 2015 004   pola nadziei 2015 005   pola nadziei 2015 006   pola nadziei 2015 007

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach