Dzień Dziecka w klasie 2a

Szczegóły

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy drugiej mieli okazję spędzić niezapomniane chwile u swojego kolegi z klasy Artura, gdzie główną atrakcją była zabawa na świeżym powietrzu. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień. Spotkanie rozpoczęło się w szkole od rozgrzewki na boisku oraz od poczęstunku w postaci pączka. Następnie wszyscy poszli na pieszą wędrówkę, aż dotarliśmy na podwórko Artura. Tam rozpoczęliśmy spotkanie od aromatycznego grilla, który wypełnił powietrze zapachem świeżo przygotowywanych potraw.

Kiełbaski grillowane, kanapki i babeczki przygotowane z radością przez rodziców, stały się centrum uwagi. Dzieci, z uśmiechem na twarzy, konsumowały wspólne posiłki, które na świeżym powietrzu smakowały wyjątkowo dobrze. Po posiłku przyszedł czas na ruch i zabawę. “Dwa ognie” to gra, która wymaga zręczności, szybkości i umiejętności pracy w zespole. Dzieci podzielone na dwie drużyny starały się wyeliminować przeciwników, rzucając piłką. Śmiech i okrzyki radości rozbrzmiewały w powietrzu. Niektóre dzieci malowały mini obrazki kredkami akwarelowymi.
Dzień pełen przygód dobiegł końca, a dzieci wróciły do domów z nowymi wspomnieniami i doświadczeniem. To była lekcja nie tylko w zakresie umiejętności sportowych, ale także w budowaniu więzi i współpracy. Na pewno będzie to jeden z tych dni, który zostanie zapamiętany na długo.
Dziękujemy pani Annie Mrozik za gościnność.

Małgorzata Dziendziel

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach