Dzień Patrona – 198. Rocznica Urodzin Karola Miarki

Szczegóły

Coroczne święto szkoły, związane z rocznicą urodzin naszego patrona Karola Miarki odbyło się w piątek 20 października. W szkolnej auli, o godz. 9.00 zebrali się zaproszeni goście oraz uczniowie klas V-VIII. Obecny był nawet Karol Miarka, ale o tym za chwilę… Uroczysty charakter spotkania podkreślony został wprowadzeniem sztandaru i wspólnym odśpiewaniem Roty.

Na początku głos zabrał Dyrektor Szkoły pan Andrzej Pilis. W swoim wystąpieniu zawarł podziękowania złożone pani Jolancie Przewoźnik, która przez minione 11 lat pełniła funkcję przewodniczącej Rady Rodziców. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Gminy pani Bogusława Pietrek, która po filmie prezentującym sylwetki nominowanych do nagrody „Karol”, ogłosiła nazwisko ucznia, który w tym roku został tegorocznym laureatem. Nagrodę „Karol 2023” otrzymał Dawid Gałuszka – już absolwent naszej szkoły. Wspomniana już wcześniej postać Karola Miarki pojawiła się na scenie w rozmowie z dziennikarką (w tej roli wystąpiła pani Anna Czerwińska). Nasz patron przemówił do nas z wyświetlonego na ekranie „ożywionego” zdjęcia. Temat rozmowy był bardzo ważny, bo dotyczył wartości spotkania z drugim człowiekiem, znalezienia czasu na rozmowę w rzeczywistym, nie wirtualnym świecie. Nie zabrakło też urodzinowego prezentu, tym razem muzycznego. Na naszej szkolnej scenie pojawił się duet w składzie: Dominika Pilis (znana nam wszystkim bardzo dobrze absolwentka naszej szkoły) i Alessia Rorato. W utworach na flet z towarzyszeniem fortepianu, przeniosły wszystkich uczestników spotkania w świat malowany dźwiękami. To była prawdziwa wisienka na urodzinowym torcie.
W ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie klasy ósmej i klas siódmych udali do Cieszyna, gdzie na grobie Karola Miarki złożyli kwiaty i zapalili znicz. Pobyt w Cieszynie dopełniło obejrzenie filmu pt. „Lessie, nowe przygody”.

  • dzien-patrona_2023_001
  • Odsłon: 64
  • dzien-patrona_2023_002
  • Odsłon: 74
  • dzien-patrona_2023_003
  • Odsłon: 65
  • dzien-patrona_2023_004
  • Odsłon: 73

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach