Nowocześnie, artystycznie i sportowo - uroczyste otwarcie nowych pomieszczeń szkolnych

Szczegóły

We wtorek 16 maja odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie pomieszczeń zorganizowanych na miejscu dawnej kotłowni, która swoją funkcję utraciła w momencie zmiany sposobu ogrzewania budynku szkolnego. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś stały tam piece węglowe, a dziś, dzięki intensywnej pracy firmy SKID, którego właściciel – pan Ireneusza Domin wziął również udział w spotkaniu, znalazło się miejsce na nowe Laboratorium Przyszłości, salę artystyczną oraz całe zaplecze sportowe z szatniami, węzłem sanitarnym i pomieszczeniem trenera klubu UKS Rio Pielgrzymowice.

Uroczystość rozpoczęła się w auli szkolnej o godz. 9.00. gdzie głos w początkowej części zabrali: Dyrektor Szkoły Andrzej Pilis, Wójt Gminy Franciszek Dziendziel, Przewodnicząca Rady Gminy Bogusława Pietrek, Radny Gminy Henryk Opacki oraz przedstawiciele klubu UKS Rio – Pan Bogdan Bazgier i Joanna Bułka.

Uczniowie naszej szkoły w krótkim przedstawieniu przypomnieli o wartościach płynących z aktywnego i zdrowego trybu życia, natomiast ogromnych emocji dostarczył wszystkim uczestnikom występ akrobatyczny naszej uczennicy Marleny Matery, którą mogliśmy podziwiać w dwóch układach zrealizowanych w szkolnej sali gimnastycznej.

Podczas oficjalnego otwarcia pomieszczeń uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy, Przewodnicząca Rady Gminy oraz Dyrektor szkoły, po czym nastąpiło zwiedzanie nowo powstałych pomieszczeń.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości: nauczycielom, a szczególnie pani Agnieszce Król i Gabrieli Stuchlik, uczniom oraz pracownikom obsługi i administracji serdecznie dziękujemy.

  • uroczyste-otwarcie-nowych-pomieszczen-2023_001
  • Odsłon: 67
  • uroczyste-otwarcie-nowych-pomieszczen-2023_002
  • Odsłon: 54
  • uroczyste-otwarcie-nowych-pomieszczen-2023_003
  • Odsłon: 51
  • uroczyste-otwarcie-nowych-pomieszczen-2023_004
  • Odsłon: 58

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach