Zebranie rodziców

zebranie rodzicow 17.04.2024

   

Akcja „Sprzątanie Świata” w naszej szkole

Szczegóły

W piątek 28 kwietnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Ta inicjatywa ma na celu wzmacnianie świadomości ekologicznej naszych podopiecznych oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. W ramach akcji każda klasa miała wyznaczony teren. Uczniowie zostali zaopatrzeni w worki i rękawice, a następnie pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły sprzątać wyznaczone obszary. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich klas nazbierano wiele worków pełnych odpadów.


Należy jednak pamiętać, że rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci, ale zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów, unikaniu tworzenia odpadów oraz odpowiednim ich gospodarowaniu.
Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

sprzatanie swiata 2023 001 sprzatanie swiata 2023 002 sprzatanie swiata 2023 003 sprzatanie swiata 2023 004

Anna Adamek

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach