DZIEŃ DZIECKA w klasie 2B z 3B z polskiej szkoły w czeskim Jabłonkowie.

Szczegóły
Dawno nie pisaliśmy o współpracy naszej szkoły, a konkretnie o współpracy uczniów z klasy 2B naszej szkoły z klasą 3B z polskiej szkoły w Jabłonkowie. 
Ostatni czas jaki nas dotyka - pandemia - nie jest sprzyjającym, zwłaszcza u naszych południowych sąsiadów, przez co nasza współpraca była i nadal jest bardzo utrudniona.
Niemniej jednak nie poddajemy się i jak tylko możemy jesteśmy w stałym kontakcie. Dzieci za pośrednictwem wychowawczyń - pani Aliny Majerek oraz pani Izabeli Jachnickiej przesyłają sobie pozdrowienia, filmiki oraz zdjęcia z różnych aktywności i uroczystości.
Z okazji Dnia Dziecka klasy wysłały sobie wzajemnie życzenia i pozdrowienia, a także krótkie relacje z obchodów ich wielkiego święta :) 
Klasa 2B z naszej szkoły przesłała przygotowany film, na który serdecznie zapraszamy. Tego dnia dzieci były na lodach, a następnie grały w podchody edukacyjne, które polegały na rozwiązywaniu różnych zadań. Każde dobrze wykonane zadanie uprawniało dzieci do zdobycia klucza. Uzbierane klucze otwierały drzwi do nagrody. Nagrodą był przygotowany dla uczniów film z życzeniami od rodziców z okazji Dnia Dziecka, który przygotowała wychowawczyni oraz poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
Klasa 3B z Jabłonkowa w tym roku nie miała szkolnych obchodów Dnia Dziecka, jednak każda nauczycielka tamtejszej szkoły przygotowała dla swojej klasy program lub zaplanowała wycieczkę. Klasa 3B spędziła czas na świeżym powietrzu. Wychowawczyni dla dzieci wypożyczyła hulajnogi, więc było trochę sportowo. Następnie w jabłonkowskim parku dzieci rozwiązywały zadania i uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez ich Panią. Oczywiście nie mogło także zabraknąć lodów tego dnia.
Jabłonków
Serdecznie zapraszamy na film z obchodów Dnia Dziecka w klasie 2B, a także przedstawiamy w formie kolażu zdjęcie z tego dnia, przesłane przez klasę 3B z Jabłonkowa.
Alina Majerek
   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach