Projekt ogólnopolski eTwinning „Emotkowe Pożeracze Smutków”

Szczegóły

Projekt ogólnopolski eTwinning „Emotkowe Pożeracze Smutków” ciągle się rozwija. W projekcie na dzień dzisiejszy uczestniczy ponad 20 szkół i ciągle dołączają nowi uczniowie, którzy chcą szyć i robić coś dla innych.

Ogólnopolski Projekt eTwinning

20 i 28 kwietnia odbyły się dwa półtoragodzinne spotkanie online pomiędzy szkołami, podczas których grupy projektowe prezentowały instytucje, dla których szyją emotki. To były spotkanie, podczas których mogliśmy się poznać i zobaczyć, wspólnie oznaczyć się na mapie Polski na padlecie oraz posłuchać swoich opowieści. W sumie 11 szkól opowiedziało o swoich działaniach oraz przedstawiło informacje na temat instytucji, dla której szyją lub szyły emotki. Z naszej szkoły prezentację wykonały oraz przedstawiły pozostałym uczniom Zofia Wiśniak i Marlena Matera z klasy 6a. W spotkaniach uczestniczyły też pozostałe uczennice z grupy projektowej, które wspierały dziewczyny podczas tego zadania. Zosia i Marlena pięknie opowiedziały o naszych działaniach i zaprezentowały Dom Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju. Nasz zestaw emotek już jest prawie gotowy i niebawem dostarczymy je do instytucji.

To były niezwykle wzruszające spotkania. Okazało się bowiem, że pomimo pandemii i nauczania zdalnego oraz lockdownu można robić dobro i dzielić się tym dobrem z ludźmi, którzy w tym trudnym czasie potrzebują naszego wsparcia i uśmiechu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

W załączeniu prezentacja wykonana przez Zosię i Marlenę.

Marta Florkiewicz-Borkowska

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach