Spotkania z inspirującymi gośćmi w klasie 7b

Szczegóły

Edukacja zdalna wprowadziła wiele ograniczeń, ale także otworzyła drzwi na nowe możliwości. W ramach tych możliwości klasa 7 b praktycznie od połowy marca realizowała spotkania z inspirującymi gośćmi. Spotkania odbywały się o różnych porach, często uczestniczyli w nich także rodzice i rodzeństwo.

Udało nam się spotkać z panem Michałem Leksińskim - podróżnikiem, managerem projektu i rzecznikiem prasowym Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 w roku 2017/18.  Jego prezentacja  „Wyprawa szlakiem górskich metafor” na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Mogliśmy posłuchać wspaniałych opowieści o jego wspinaczkach a także odniesień do życia, o sukcesach i porażkach i o tym, czym jest wędrówka, determinacja i  pasja.

 

Kolejnym gościem była artystka, youtuberka, w świecie Internetu znana jako Olsikowa, czyli Aleksandra Wróblewska, która podzieliła się z nami swoją historią, pasją oraz umiejętnościami. Opowiedziała o początkach swojego kanału na Youtube oraz sklepu internetowego.  Czy szkoła do czegoś jej się przydała i co najważniejszego z niej wyniosła.

Na kolejnym spotkaniu poznaliśmy Krzysztofa Chojeckiego, którego uczniowie znają z kanału Pi-stacja TV, z którego w edukacji zdalnej namiętnie korzystają ucząc się matematyki. Krzysiek opowiedział   o swojej miłości do matematyki, hip-hopu oraz o tym, jak to się stało, że zaczął prowadzić lekcje z matematyki dla maturzystów i ósmoklasistów w programie TVN  Metro „korki.tv”. Uczniowie dowiedzieli się także, jakim uczniem był Krzysztof i czy od zawsze był taki dobry z matematyki.

Kolejnym naszym gościem był dziennikarz śledczy TVN – pan Szymon Jadczak, który opowiedział nam, na czym polega praca dziennikarza śledczego – czym różni się od pracy zwykłego dziennikarza. Jakie są różnice pomiędzy pracą w gazecie a pracą w telewizji. Co to są fakenewsy oraz czym jest uczciwość dziennikarska . Uczniowie ciekawi byli też kulis spraw, którymi się zajmował pan Szymon, czy ta praca jest niebezpieczna i jakie najciekawsze sytuacje spotkały dziennikarza.

Następnie w ramach ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”, który rozpoczął się z początkiem maja w internecie, na lekcji godziny wychowawczej pojawiła się u nas pani Barbara Chyłka, która pracuje w Hospicjum „Betania” w Opolu i zapoznała uczniów z ideą wolontariatu. Opowiedziała, na czym bycie wolontariuszem w hospicjum, co można zyskać angażując się w wolontariat oraz zaprosiła nas na wirtualny spacer po hospicjum, dzięki któremu mogliśmy poznać pracowników hospicjum i porozmawiać z podopiecznymi. To była lekcja pełna empatii i człowieczeństwa. Zostaliśmy także zaproszeni do Opola na spotkanie z wolontariatem.

Internet otworzył drzwi i możliwości na spotkania z ludźmi, z którymi być może w normalnej sytuacji trudno byłoby się nam spotkać ze względu na odległość i na czas. Wykorzystaliśmy tę okazję i mam nadzieję, że będziemy takie spotkania kontynuować również po powrocie do szkoły.

  • Basia Chyłka
  • Odsłon: 37
  • Basia wolontariat1
  • Odsłon: 35
  • dziennikarz śledczy
  • Odsłon: 35
  • Krzysiek Ch.
  • Odsłon: 32

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach