Artykuły

"Szlachetna Paczka" 2014

Szczegóły

Ruszyła ,,Szlachetna Paczka”

szlachetna paczka

 Tradycją naszej szkoły jest udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”.

W tym roku na naszą pomoc czeka bardzo wyjątkowa rodzina.

      Pani Ewelina (40 l.) i Pan Józef (42 l.) wychowują 9-cioro dzieci:
Pawła (16 l.),  Mateusza (15 l.),Marcina (13 l.), Michalinkę (12 l.), Piotrka (10 l.), Kacpra (8 l.),Milenkę (6 l.), Marysię (4 l.) i Mikołaja (2 l.).

 

Rodzina jest w trudnej sytuacji ze względu na chorobę Pana Józefa, który od 10 lat zmaga się z zakrzepowo-zarostowym zapaleniem żył (choroba Buergera) oraz łuszczycą. Pan Józef ma przyznaną czasową rentę w wys. 765 zł miesięcznie. Ze względu na dużą liczbę dzieci osiągane dochody wraz z pomocą z OPS nie pozwalają na zaspokojenie potrzeb rodziny. W ciągu miesiąca musi wystarczyć 113 zł na jednego członka rodziny. Rodzice starają się jak mogą zapewnić godziwe życie swoim dzieciom, dzięki pracowitości udaje się im nawet wspierać i rozwijać ich pasje i zainteresowania - chłopcy grają w klubie piłkarskim, Michalinka trenuje siatkówkę w klubie powiatowym. Poza tym chłopcy udzielają się jako ministranci, a dwóch z nich i Michalinka uczą się gry na organach. Dzieci starają się ze wszystkich sił pomagać choremu ojcu w gospodarce i pomimo dużej ilości pracy i zajęć, dużą wagę przywiązują do nauki - najstarsi chłopcy uzyskali stypendia naukowe. Pani Ewelina wskazuje, że najbardziej ucieszyłaby się z kaszek mleczno - ryżowych dla młodszych dzieci oraz środków czystości, ponieważ koszty związane z ich zakupem mocno nadwyrężają domowy budżet.

 

 

Najbardziej potrzebne rzeczy to:

ŚRODKI CZYSTOŚCI: proszek do prania, płyn do płukania, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, szampon, mydło, pampersy (rozm. 5),płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, Żele pod prysznic, dezodoranty itp.

ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, konserwy, płatki śniadaniowe, keczup, sól, budyń galaretki, przyprawy, owoce w puszce  itp.

PRODUKTY DLA NIEMOWLĄT: kaszki mleczno - ryżowe, soki

 

ODZIEŻ:   Dla Pawła:  kurtka, bluzy, (rozmiar 180 cm ,szczupły)

                 Dla Mateusza: kurtka, bluzy, (rozmiar 170 cm ,szczupły)

POMOCE SZKOLNE: zeszyty, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, klej, piórnik, przybory do pisania

SŁODYCZE

 

ZABAWKI: Dzieci marzą o: Chłopcy - akcesoria piłkarskie: piłka i rękawice bramkarskie (rozm. 6),

Michalinka 12 l. - akcesoria siatkarskie: piłka,

Milenka 6 l.- lalka - Barbie,

Marysia 4 l.- niebieska syrenka w kształcie lalki,

Mikołaj 2 l. - zabawka itp.

INNE POTRZEBY: ręczniki koce, pościel, akcesoria świąteczne

 

Akcja w naszej szkole trwa do 10.12.14

  

Pamiętaj…

Nie musisz zaspokoić wszystkich potrzeb rodziny, zwróć jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy są dla rodziny bardzo ważne.

Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane, zawsze przygotowane z myślą o drugim człowieku. Przygotuj więc paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.

Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich uczniów naszej szkoły, rodziców oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

Razem zmieniamy świat na lepsze!

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach