Artykuły

II MIĘDZYNARODOWY MITYNG SPORTOWY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY PAWŁOWICE

Szczegóły

2 mityng sportowy 6 20140527 1330060319Tegoroczne obchody Dni Pawłowic rozpoczęły się II Międzynarodowym Mitingiem Sportowym o puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Gospodarzem zawodów zorganizowanych dla szkół podstawowych była SP im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach oraz ZSP w Golasowicach. Do rywalizacji stanęły wszystkie reprezentacje szkół podstawowych naszej gminy oraz goście z zagranicy: Szkoła z Teplicki oraz Szkoła z Karwiny.

Po uroczystym otwarciu imprezy uczniowie przystąpili do rywalizacji w grupach. Chłopcy rozgrywali turniej piłki nożnej na szkolnym boisku w Golasowicach natomiast dziewczęta uczestniczyły w turnieju piłki koszykowej w sali gimnastycznej w Pielgrzymowicach. Ponadto zawodnicy zmagali się w konkurencjach o charakterze gier i zabaw lekkoatletycznych m.in. rzut oszczepem i rzut dyskiem na szkolnym boisku w Pielgrzymowicach. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy uczniowie udali się na obiad po którym nastąpiło oficjalne podsumowanie zawodów. Uczestnicy otrzymali medale i drobne upominki. Następnego dnia na rynku w Pawłowicach wszystkim drużynom uroczyście wręczono nagrody oraz puchary.

Organizatorami imprezy byli: Zbigniew Kiełkowski, Łukasz Skrzyński i Andrzej Pilis.

W sędziowaniu i protokołowaniu zawodów pomagały: Marta Holeksa i Agata Dziendziel.

Ogromną pomoc okazali uczniowie Gimnazjum i SP w Pielgrzymowicach: Weronika Stuchlik, Agnieszka Kulik, Kornelia Brejza, Kasia Gach, Patrycja John, Natalia Krypczyk, Joasia Sprownik, Sandra Brachaczek, Wiola Brynkus, Lucyna Dyrna, Patrycja Kowalska, Martyna Orszulik, Martyna Hudziec, Patrycja Puzoń, Dawid Lolo, Łukasz Białek, Błażej Aleksandrzak, Kamil Till, Szymon Wojakowski. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania i … do zobaczenia za 2 lata na kolejnym Mityngu.

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach