Artykuły

Goście z Olzy 2019

Szczegóły

goscie z olzy 2019 00129 października, we wtorek naszą szkołę odwiedziła duża grupa (łącznie ok. 100 osób) uczniów klas I - VI i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Olzie. W drodze do Cieszyna postanowili zatrzymać się w Pielgrzymowicach – rodzinnej miejscowości patrona szkoły. Nasi goście, z Panią Dyrektor Dorotą Domańską na czele, zebrali się najpierw w szkolnej auli, gdzie powitał ich i o szkole i patronie opowiedział nasz Pan Dyrektor Andrzej Pilis, natomiast uczniowie klasy VIB zaprezentowali przygotowany na Dzień Patrona program „Trudne sprawy”.

Goście obejrzeli też film „Dzieje oświaty w Pielgrzymowicach”, następnie przeszli do szkolnej stołówki , gdzie czekał słodki poczęstunek i herbata. Ostatnim punktem pobytu w Pielgrzymowicach był przejazd na cmentarz, wejście do parafialnego kościoła oraz prezentacja miejsca, gdzie urodził się i żył Karol Miarka. Wszystkim gościom nasza szkoła i Pielgrzymowice bardzo się spodobały.

goscie z olzy 2019 001 goscie z olzy 2019 002 goscie z olzy 2019 003

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach