Artykuły

Urodziny Karola Miarki w naszej szkole – 22 października 2019

Szczegóły

urodziny karola miarki 2019 3 20191023 1968686638Coroczne obchody Dnia Patrona związane są zawsze z rocznicą urodzin Karola Miarki, który 194 lata temu, w roku 1825 urodził się w Pielgrzymowicach, w rodzinie Antoniego i Karoliny Miarków. Uroczysty charakter tego dnia podkreślały odświętne stroje uczniów i spotkania zorganizowane w szkolnej auli. Pierwsza część, z udziałem klas I – V, odbyła się na lekcji trzeciej.

Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu Roty została przypomniana inna, bardzo ważna rocznica – 100 – lecie powstań śląskich. Historyczne wydarzenia z tamtych lat zostały zaprezentowane w krótkim filmie, a po nim chór szkolny wykonał wiązankę pieśni powstańczych i patriotycznych. Rocznica urodzin patrona jest zawsze okazją do przypomnienia życia i działalności Karola Miarki. Tym razem uczynili to uczniowie klasy VIB prezentując program „Trudne sprawy”, którego głównym bohaterem był, oczywiście nasz patron. Kolejnym, ostatnim w tej części punktem spotkania była prezentacja uczniów nominowanych do nagrody Karol 2019. W tym roku byli nimi: Marta Holewik, Joanna Paraluk, Miłosz Puzoń i Maria Skorupka.

O godz. 12.45 w auli szkolnej zebrali się uczniowie klas VI – VIII oraz zaproszeni goście.  Na początku głos zabrał dyrektor szkoły Pan Andrzej Pilis, wójt gminy Pawłowice Pan Franciszek Dziendziel oraz dyrektor liceum ogólnokształcącego z Mikołowa Pani Barbara Modzelewska. Oczekiwanym przez wszystkich momentem było ogłoszenie nazwiska laureata nagrody „Karol”. Werdykt został odczytany przez wójta gminy Pawłowice – pana Franciszka Dziendziela, który razem z przewodniczącą Rady Rodziców panią Jolantą Przewoźnik wręczył statuetkę zwyciężczyni - Marcie Holewik z klasy VIIA. Na zakończenie uroczystości swój krótki program artystyczny zaprezentowali uczniowie liceum z Mikołowa.

 

  • urodziny karola miarki 2019-1
  • Odsłon: 117
  • urodziny karola miarki 2019-2
  • Odsłon: 112
  • urodziny karola miarki 2019-3
  • Odsłon: 106
  • urodziny karola miarki 2019-4
  • Odsłon: 100

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach