Artykuły

Wycieczka klas VI w Góry Świętokrzyskie 2019

Szczegóły

gory wietokrzyskie klasa 6 2019 00120-22 maja klasy szóste wybrały się w Góry Świętokrzyskie, aby podziwiać piękno tego regionu. Niestety pogoda trochę nie dopisała, ale i tak wszystkim się podobało.

 

Pierwszego dnia zwiedziliśmy muzeum Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej, gdzie oglądaliśmy sprzęt wojskowy. Następnie wdrapaliśmy się na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę oraz mogliśmy zobaczyć okazały pomnik przyrody „Dąb Bartek”. Po męczącym dniu zameldowaliśmy  się w hotelu w Rudkach i mogliśmy skorzystać z dodatkowych atrakcji: basenu, boiska, siłowni i Sali gier.

Następnego dnia weszliśmy na Łysą Górę. Zwiedziliśmy klasztor na Świętym Krzyżu oraz muzeum przyrodnicze, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Świętokrzyskim Parku Narodowym. Odwiedziliśmy Osadę średniowieczną, aby zobaczyć jak żyli nasi przodkowie. Zwiedziliśmy także dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Ostatniego dnia pobytu w górach byliśmy w Muzeum Starożytnego Hutnictwa oraz zwiedziliśmy Kielce.

Wycieczkę będziemy wszyscy mile wspominać, nawet deszczową pogodę.

gory wietokrzyskie klasa 6 2019 001 gory wietokrzyskie klasa 6 2019 002 gory wietokrzyskie klasa 6 2019 003 gory wietokrzyskie klasa 6 2019 004

Marta Holewik

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach