Artykuły

WYJĄTKOWY BOHATER KSIĄŻKOWY

Szczegóły

informacjaW ubiegłym miesiącu odbył się w naszej szkole konkurs na WYJĄTKOWEGO BOHATERA KSIĄŻKOWEGO. Każdy spośród zainteresowanych uczniów mógł odebrać w bibliotece specjalny list gończy, a następnie wypełnić go według własnego uznania. Uczestnicy zabawy starali się zaprezentować wybraną przez siebie postać w taki sposób, aby na podstawie krótkiego opisu udowodnić, że rzeczywiście jest ona kimś niezwykłym.

Na ogłoszeniu znalazły się między innymi takie informacje jak: znaki szczególne, cechy charakteru, a nawet odcisk palca. Naszą bibliotekę ozdabiają obecnie podobizny wielu bohaterów literackich. Wszystkie prace są kolorowe, pomysłowe, a ich twórcy w ciekawy sposób starają się udowodnić, że wytypowana postać zasługuje na miano wyjątkowej.

                Wyłonienie zwycięzców nie było proste. Z pomocą pani Iwony Florian udało się jednak wyróżnić kilka osób. Oto ich lista:

GRUPA WIEKOWA MŁODSZA

I miejsce:

Maja Cieśla, Zosia Czakon, Rafał Pukowiec

***

GRUPA WIEKOWA STARSZA

I miejsce

Maja Aleksandrzak, Emilia Herman, Ania Szuścik, Łukasz Szlezak

II miejsce

Maja Barchańska, Karolina Baron, Wiktoria Mędrela

Wszyscy uczestnicy w nagrodę za wykonanie prac wzięli udział w loterii fantowej.

Najczęściej opisywanym bohaterem książkowym okazał się Kubuś Puchatek. Drugie miejsce zajął Harry Potter, natomiast o trzecią lokatę na podium toczyła się walka pomiędzy Anią z Zielonego Wzgórza a sympatycznym Kotem Cukierkiem. Zwyciężczynią okazała się Ania. W kolejnej turze pojedynku na ringu wystąpili Cwaniaczek i Kicia Kocia. O tym, które z nich zwycięży, zadecydują po raz kolejny głosy czytelników.

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach