Artykuły

Gminny Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) w naszej szkole.

Jak co roku w kwietniu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy sprawdzają pod okiem Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie swoją wiedzę o przepisach ruchu drogowego i udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej w wypadkach drogowych oraz umiejętności poruszania się rowem i pokonywania rowerowego toru przeszkód.

W tym roku organizatorem konkursu była nasza szkoła. Uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych (24 uczestników) i gimnazjów (9 uczestników) naszej gminy pisali test składający się z 25 pytań, zawierający 5 pytań na temat pokonywania skrzyżowań i 5 pytań na temat pomocy przedlekarskiej. Kolejnym punktem turnieju było pokonywanie toru przeszkód składającego się z 9 przeszkód i na koniec należało w formie praktycznej udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Wśród szkół podstawowych: pierwsze miejsce ZSP Golasowice, drugie miejsce ZSP Krzyżowice, trzecie – SP1 Pawłowice , czwarte miejsce – SP Warszowice, PIĄTE MIEJSCE – SP PIELGRZYMOWICE, szóste miejsce – SP2 Pawłowice

Zwycięska drużyna reprezentować będą Gminę Pawłowice w turnieju powiatowym 14 kwietnia w Goczałkowicach.

gminny konkurs brd 2014 001Reprezentantami naszej szkoły byli:

Jerzy Cepiel – klasa VIA

Katarzyna Piwko – klasa VIA

Konrad Pawliczek – klasa VIB

Patrycja Herman – klasa VB

Najlepszym naszym reprezentantem w konkursie okazał się Jerzy Cepiel który zajął 6 miejsce na 24 uczestników.