Artykuły

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WALDEMAREM CICHONIEM

Szczegóły

informacjaW czwartek, 28.02.2019 r., mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole autora popularnych i lubianych książek dla dzieci - pana Waldemara Cichonia. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas I-IV.

 

                Twórca w interesujący oraz dowcipny sposób opowiedział, w jaki sposób doszło do tego, że został literatem. Dzieci poznały wiele szczegółów dotyczących przesympatycznego bohatera – kota Cukierka, który istnieje naprawdę i dokazuje w domu pisarza. Dowiedziały się również, czym jest „kociątka” i jak skomplikowaną drogę musi przebyć utwór literacki, zanim trafi na biblioteczne półki.

                Pan Cichoń przeczytał ponadto jedno ze swoich ulubionych opowiadań, a także odpowiedział na pytania młodych czytelników. Uczniowie zainteresowani byli zarówno jego twórczością, jak i życiem prywatnym oraz opiniami na różne tematy.

                Spotkanie zakończyło się rozdaniem zakładek do książek. Uczniowie mogli również zdobyć autograf autora oraz zakupić książkę z imienną dedykacją.

spotkanie z pisarzem 2019 001 spotkanie z pisarzem 2019 002 spotkanie z pisarzem 2019 003 spotkanie z pisarzem 2019 004 spotkanie z pisarzem 2019 005 spotkanie z pisarzem 2019 006

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach