Artykuły

65 Choinka Szkolna za nami…

informacjaW minioną niedzielę, tj. 27 stycznia, odbyła się tradycyjna, 65. Choinka Szkolna. Po wielu latach impreza ta powróciła w mury naszej szkoły. Zgromadzeni w auli widzowie zostali zaproszeni na koncert, który stanowił przedłużenie obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na program artystyczny pierwszej części złożyły się pieśni patriotyczne, wojskowe oraz piosenki o Ojczyźnie w bardzo ciekawych aranżacjach. Dopełnieniem całości były polskie tańce narodowe takie, jak polonez i mazur oraz tańce ludowe – znany na Śląsku- trojak oraz bardzo skoczny oberek.

 

W drugiej części programu uczniowie przypomnieli przeboje takich polskich zespołów, jak: „Alibabki”, „Gawęda”, „2 plus1”, „Ich Troje” oraz zaśpiewali piosenki Maryli Rodowicz i Andrzeja Zauchy. Ostatnią zaprezentowaną piosenką, skłaniającą widzów do refleksji, była „Tolerancja” Stanisława Sojki.

Dzięki współpracy z GOK w Pawłowicach występy uczniów były dobrze widziane i słyszane, za co serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Pakurze.

Po zakończeniu części artystycznej odbyła się dyskoteka z DJ Twins. Obficie zaopatrzony bufet kusił przybyłych pysznymi ciastami, hot-dogami i innymi przekąskami. Członkowie Rady Rodziców znaczną część dochodu z choinki przekazali do Fundacji Iskierka, pod opieką której jest Natalia - uczennica klasy VII.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację choinki oraz tym, którzy zaopatrując się w bufecie sprawili, że mogliśmy wspomóc finansowo naszą uczennicę.

Zapraszamy na choinkę znów za rok.