Artykuły

Gminne zawody piłki siatkowej dziewcząt

zawody pilki siatkowej 2019 0013 stycznia w Pawłowicach odbyły się gminne zawody piłki siatkowej dziewcząt. Rozgrywki miały się odbyć w Pielgrzymowicach, ale duża liczba drużyn spowodowała, że gospodarzem została Szkoła Podstawowa nr 1 w Pawłowicach, a nasza szkoła była organizatorem turnieju. Pierwszy mecz grałyśmy ze Szkołą Podstawowa z Golasowic. Mimo trudności udało nam się wygrać spotkanie 2:1. Następnie zagrałyśmy ze Szkołą Podstawową z Warszowic. Tak jak wcześniej wygrałyśmy 2:1. Przyszedł czas na mecz z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Pawłowic. Tego spotkania każda z nas obawiała się najbardziej, ponieważ tamta drużyna jest dla nas zawsze dużą konkurencją. Ten mecz miał przesądzić o naszym lub ich zwycięstwie. Jednak tym razem to my byłyśmy lepiej przygotowane. W pierwszym secie wygrywałyśmy znaczną przewaga - bo aż 10 punktów. W drugim secie sytuacja pozostała bez zmian więc trzeci nie był potrzebny. Wygrałyśmy 2:0. Ostatni mecz rozegrałyśmy z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Pawłowic. W pierwszym secie to my byłyśmy lepsze, drugi wygrały dziewczyny z "dwójki". Znowu zrobiło się nerwowo, ponieważ jeśli wygrałyby nasze przeciwniczki straciłybyśmy szansę na pierwsze miejsce. Gra w trzecim secie była wyrównana, ale to my szybciej zdobyłyśmy 15 punktów. Tym sposobem wygrałyśmy zawody. Sobotnie SKS-y i pewna zagrywka okazały się kluczem do zwycięstwa. Na podium znalazły się także: SP nr.1 Pawłowice oraz SP Warszowice, a czwarte i piąte miejsce przypadło SP nr 2 Pawłowic oraz SP Golasowice.
Skład drużyny: Sandra Barchańska, Magdalena Boruta, Emilia Dorda, Dominika Graca, Wiktoria Kajzerek, Kornelia Kloczkowska, Aneta Pachuła, Katarzyna Stadler, Klaudia Stuchlik, Anna Szuścik, Magdalena Śleziona, Julia Trybała, Natalia Wawrzyczek
zawody pilki siatkowej 2019 001 zawody pilki siatkowej 2019 002 zawody pilki siatkowej 2019 003