Wycieczka klasy 2B do Ustronia, do Leśnego Parku Niespodzianek.

Szczegóły
W dniu 11 czerwca klasa 2B wybrała się na wycieczkę do Ustronia do Leśnego Parku Niespodzianek. Pogoda nam dopisała, było pięknie, słońce raczyło nas swoim ciepełkiem do samego końca, a dobre humory dopisywały nam przez cały ten czas.
Po przyjeździe obowiązkowo zjedliśmy drugie śniadania, a zaraz po nim ruszyliśmy w pieszą wędrówkę.
Już na dzień dobry witały nas sarny, które podchodziły z nadzieją na małe conieco. Następnie był plac zabaw, śmieszne alpaki i teatrzyk pt. „Ptasie wesele”. 
Teren górzysty parku sprawiał, że czuliśmy się jak na wycieczce w górach, a panorama przepięknej Czantorii tylko utwierdziła nas w tym przekonaniu. 
Było bajecznie! bo w parku jest bajkowa alejka po której spacerowaliśmy i przypominaliśmy sobie niektóre bajki.
Na edukacyjnej ścieżce była lekcja przyrody podczas której przypominaliśmy sobie jakie znaczenie dla przyrody ma woda, jak magazynowana jest w lesie, jakich ma mieszkańców i o czym należy pamiętać będąc w lesie.
Największą atrakcją tego dnia był pokaz ptaków drapieżnych i sów. Tego się nie da opisać!! To trzeba po prostu zobaczyć!!
Na koniec wycieczki pojechaliśmy do centrum Ustronia na domowej roboty PYCHA lody! Największą furorę zrobiły lody o smaku „jajo niespodzianka”. Niebo w gębie!!
To był fantastyczny dzień! 
Zapraszamy na videorelację 
 
 
Alina Majerek
   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach