SP im. K. Miarki na 5 miejscu!!!

Szczegóły

W marcu uczniowie naszej szkoły w składzie Milena Barcik, Franciszek Rudzki, Kacper Siwek, Maria Skorupka, Wiktoria Ziaja, a także Olga Myszka jako dodatkowe wsparcie, pod kierunkiem nauczyciela geografii - Pani Aliny Majerek, wzięli udział w konkursie wiedzy o Chorwacji.
Organizatorem konkursu był Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, przy współudziale Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W konkursie wzięło udział 56 szkół z trzech województw - małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.
Celem konkursu było pogłębianie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, jak również pogłębianie współpracy pomiędzy oba krajami, szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie 5-osobowe zespoły uczniów w szkole, pod kierunkiem nauczyciela-opiekuna miały za zadanie przygotować pracę multimedialną w programie PowerPoint na wybrany temat (spośród trzech propozycji). Uczniowie naszej szkoły, w sposób solidarny i demokratyczny wybrali temat "Przyroda i geografia Chorwacji".
Drugi etap konkursu to etap w którym weźmie udział pięć zespołów, które otrzymały największą ilość punktów. Nam nieco zabrakło, ale.....!!!!
Dzięki swojemu zaangażowaniu, sumienności, pracowitości, kreatywności, a także umiejętności współpracy i wiary w siebie NASZ ZESPÓŁ osiągnął fantastyczny wynik! Spośród 56 szkół, które wzięły udział w owym konkursie, spośród szesnastu przydzielonych miejsc NASZ ZESPÓŁ zdobył V miejsce!!!! Wyprzedzając tym samym okoliczne szkoły z Jastrzębia-Zdroju, z Pawłowic, Cieszyna, Bielska-Białej i wiele innych.
Wielkie brawa dla nich!! Wielkie GRATULACJE i podziękowania za to, że godnie reprezentowali naszą szkołę - jedyną w swoim rodzaju Szkołę Podstawową im.K.Miarki w Pielgrzymowicach.
Oczywiście pragniemy się podzielić i pochwalić naszą pracą konkursową. Zapraszamy do oglądania.

Alina Majerek

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach