Opowiadania Dawida i Olgi z klasy 7b - konkurs "Popisz się talentem"

Szczegóły
Podczas pandemii Dawid Barchański oraz Olga Myszka z klasy 7b zachęceni przez wychowawczynię panią Martę Florkiewicz-Borkowską zdecydowali się wziąć udział w konkursie "Popisz się talentem" organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. 
Konkurs polegał na napisaniu opowiadania będącego ciągiem dalszym i naturalną kontynuacją wstępu przedstawionego przez wydawnictwo, który był zadaniem konkursowym.
Uczniom nie udało się znaleźć wśród laureatów, jednak ich opowiadania zasługują na publikację, dlatego zamieszczam je wraz z grafikami po części wykonanymi przez pana Mateusza Łyska i zachęcam do przeczytania. 
 
Oto zadanie konkursowe:
 
Słynny naukowiec, profesor Antoniusz Wścibinos, skonstruował urządzenie tłumaczące mowę zwierząt. Nazwał je ZWIERZOFONEM. Urządzenie owo, z wyglądu przypominające połączenie trąby z dyktafonem, nie tylko tłumaczy, co mówią zwierzęta, lecz także nagrywa ich wypowiedzi. Pewnego dnia w czasie spaceru profesor zgubił owo urządzenie. Gdy je znalazł, pamięć urządzenia była całkowicie zapełniona. Małe i duże zwierzęta ponagrywały tam swoje zwierzenia! Jak myślisz, co chciały nam powiedzieć? Co je cieszy, co martwi, czego potrzebują? Co sądzą o nas, ludziach? Pomóż profesorowi spisać choć jedną opowieść nagraną na ZWIERZOFON. Dzięki Tobie cały świat może się dowiedzieć, co zwierzęta mają nam do powiedzenia! 
Opowiadanie Olgi Myszki pt. "Dziewczyna z sąsiedztwa":
 
Link bezpośredni: 
 
Opowiadanie Dawida Barchańskiego "Druga strona cyrku":
Link bezpośredni:  
 
Serdecznie gratuluję Dawidowi i Oldze i życzę rozwijania talentu pisarskiego oraz podejmowania wyzwań w kolejnych konkursach.
Marta Florkiewicz-Borkowska
 
   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach