Uczniowie z Pielgrzymowic w książce „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”

Szczegóły
Uczniowie - absolwenci naszej szkoły, realizujący ogólnopolską kampanię społeczną Słowa Krzywdzą pojawili się w książce Justyny Sucheckiej  „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”.
Autorka jest znaną dziennikarką edukacyjną, której sprawy szkoły i edukacji od dawna leżą na sercu. Od lat pisze o szkole i kontakt z młodymi ludźmi ceni są najabrdziej. Niejednokrotnie pisała w swoich tekstach o działaniach młodzieży z Pielgrzymowic. 
Już niebawem, bo 6 maja, na rynek trafi pierwsza książka Justyny Sucheckiej całkowicie poświęcona działaniom i sukcesom młodych ludzi. "To prawdziwy zastrzyk energii i inspiracji zarówno dla młodzieży, która jest jej głównym adresatem, jak i dorosłych, którzy znajdą w niej wiele mądrości i refleksji o swojej ogromnej roli w rozwoju młodych ludzi." - tak o książce pisze Agnieszka Jankowiak-Maik. 
Dziennikarka przedstawiła w książce historie ponad 30  wyjątkowych nastolatków, wród których znaleźli się młodzi naukowcy, sportowcy, artyści i społecznicy. Możemy byc dumni, że w ich gronie znaleźli się uczniowie realizujący kampanię Słowa Krzywdzą pod opieką pani Agaty Dziendziel i Marty Florkiewicz-Borkowskiej.  Rozmowa przeprowadzona została z reprezentami grupy projektowej: Hanią, Nelą i Staszkiem. 
Wszystkie historie są inne, opowiadają o pasji, chęci działania, determinacji, zainteresowaniach oraz projektach realizowanych niekoniecznie na przedmiotach szkolnych.
 książka okładka SK
 
Marta Florkiewicz-Borkowska
   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach