XVI Wiosenne Spotkanie z Folklorem

Szczegóły

XVI Wiosenne Spotkanie z Folklorem – wyniki konkursu

Z dużą radością i satysfakcją pragniemy poinformować, że, mimo trudnego czasu pandemii, udało nam się zorganizować kolejne, XVI Wiosenne Spotkanie z Folklorem. Oczywiście, z powodu obowiązujących ciągle ograniczeń, wydarzenie to przyjęło formę zdalną, cieszy nas jednak fakt, że po ubiegłorocznej przerwie gwara i śpiew znowu wybrzmiały w murach naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Warszowicach, która włączyła się w tegoroczne spotkanie, przygotowując swoich  uczniów do udziału w konkursie. Na razie uczestnikom w kategorii „godka” i „pieśniczka” przysłuchiwało się jury w składzie: Agnieszka Kieloch, Grzegorz Pakura i Celina Piwko. Obrady komisji odbyły się 2 czerwca, a werdykt jest następujący:

Kategoria „godka”:

I miejsce: Paulina Godziek – SP Warszowice
I miejsce: Natalia Otręba – SP Warszowice
II miejsce: Michał Sajdok – SP Pielgrzymowice
III miejsce: Malwina Dziewirz – SP Warszowice
Wyróżnienie: Krzysztof Cieśla, Matylda Holeksa – SP Pielgrzymowice

Kategoria „pieśniczka”:

I miejsce: Maria Skorupka – SP Pielgrzymowice
II miejsce: Natalia Dziadek – SP Pielgrzymowice
III miejsce: Zespół śpiewaczy z klasy IIA – SP Pielgrzymowice
                    Zespół śpiewaczy Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystego apelu w środę 23 czerwca, natomiast nagrody dla uczniów szkoły w Warszowicach przekażemy w najbliższym czasie.

Części konkursowej towarzyszyły również dodatkowe działania. Tradycyjnie przedstawienie gwarowe przygotowali nauczyciele naszej szkoły. Tym razem opowiedzieli na scenie bajkę „Pinokio”.
Nie zawiódł również zespół śpiewaczy „Pielgrzymowianie”, udostępniając wiązankę śląskich piosenek.

Oczywiście nie chcemy, by z pracy tak wielu osób skorzystali tylko przesłuchujący uczniów członkowie jury, dlatego już wkrótce ukaże się nagranie prezentujące występy uczestników konkursu. Znajdzie się tam również przedstawienie gwarowe „Pinokio” oraz występ zespołu „Pielgrzymowianie”.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania filmowej relacji z XVI Wiosennego Spotkania z Folklorem.

 

Celina Piwko

jury folklor

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach